Biblioteka PWSZ zaprasza wszystkich studentów I, II i III roku, wykładowców i pracowników po odbiór nowych kodów PIN do książek on-line IBUK Libra.  Prośbę o nowy kod Ibuk Libra, można przesłać na adres biblioteka@pwsz.raciborz.edu.pl. Kody PIN będą aktywne do września 2022 r.

IBUK Libra to pierwsza w Polsce czytelnia internetowa, pozwalająca na pracę z książką 24 godziny na dobę. Wystarczy podłączenie do Internetu. IBUK Libra udostępnia szeroki wybór podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim oraz wiele innych pozycji, w tym poradnikowych, z zakresu literatury faktu, słowników, przewodników.


Z bazy można korzystać w Bibliotece PWSZ oraz z dowolnego miejsca (z dostępem do Internetu) po zarejestrowaniu się i podaniu kodu PIN  lub za pomocą zdalnego dostępu VPN.

1. Rejestracja przy użyciu kodu „PIN”

Po wejściu na stronę https://libra.ibuk.pl/ należy kliknąć polecenie „ZAREJESTRUJ SIĘ” i w pierwszej kolejności zarejestrować swoje osobiste konto myIBUK (tę czynność wykonuje się tylko raz). Jest to konieczne, by móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności platformy. Unikatowy kod PIN do zdalnego powiązania własnego konta myIBUK nasi Czytelnicy mogą otrzymać w bibliotece. Podczas kolejnych wejść rejestracja nie jest już wymagana, wystarczy zalogować się do własnego konta myIBUK.

2. Zdalny dostęp VPN

Biblioteka oferuje zdalny dostęp VPN do licencjonowanych elektronicznych zasobów informacyjnych spoza sieci PWSZ w Raciborzu. Technologia VPN pozwala na korzystanie z bazy IBUK Libra, poza Uczelnią.


Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu

ul. Słowackiego 55

47-400 Racibórz

tel.: 32 415 50 20 wew. 120

biblioteka@pwsz.raciborz.edu.pl