Biblioteka PWSZ w Raciborzu informuje, że otrzymała bezpłatny i nieorganiczny dostęp testowy do bazy Art & Architecture Source ™ firmy EBSCO.

Art & Architecture Source ™ to obszerna baza pełnotekstowa w zakresu architektury i sztuki, przeznaczona na potrzeby różnych użytkowników – architektów, badaczy sztuki, artystów i studentów. Obejmuje szeroki wachlarz tematów związanych ze sztuką, od architektury i projektowania architektonicznego aż po sztukę użytkową i komercyjną. Zawiera pełne teksty ponad 770 czasopism naukowych i prawie 220 książek oraz szczegółowe indeksy i abstrakty wiodących czasopism naukowych, popularno-naukowych i publikacji branżowych, kolekcję ponad 63.000 obrazów z bazy Picture Desk i innych źródeł, wiele publikacji nie tylko w języku angielskim, ale i francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i holenderskim, podcasty z wiodących muzeów dotyczące artystów i ich prac i wiele innych źródeł.

Tematyka bazy obejmuje: architekturę i historię architektury, projektowanie wnętrz, projektowanie terenów zielonych, wzornictwo przemysłowe, sztukę i historię sztuki, fotografię, grafikę, sztukę współczesną, archeologię, projektowanie kostiumów, rękodzieło, sztukę użytkową i sztukę ludową, sztukę i produkcję filmową i telewizyjną, muzealnictwo, malarstwo, sztukę drukarską, rzeźbę, projektowanie mody, materiały video i wiele innych.

Dostęp do bazy jest aktywny ze strony https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=asu od 18.03.2022 – 20.05.2022 r. 

Z wymienionej bazy użytkownicy mogą korzystać spoza sieci PWSZ w Raciborzu poprzez zdalny dostęp VPN https://biblioteka.akademiarac.edu.pl/zdalny-dostep-do-e-zasobow-spoza-sieci-pwsz-w-raciborzu/

Osoby zainteresowane uruchomieniem zdalnego dostępu do zbiorów elektronicznych proszone są wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz przesłanie formularza na skrzynkę e-mailową biblioteka@pwsz.raciborz.edu.pl 

 Biblioteka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

ul. Słowackiego 55,

47-400 Racibórz

tel. 32 415 50 20 wew. 120

e-mail: biblioteka@pwsz.raciborz.edu.pl