Biblioteka PWSZ w Raciborzu serdecznie zaprasza na obchody

Tygodnia Bibliotek 2022

pod hasłem ”Biblioteka – świat w jednym miejscu” 8-15 maja 2022 r.

Biblioteka PWSZ w Raciborzu – Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek to wydarzenie obejmujące organizację spotkań autorskich, warsztatów oraz promocji książki i czytelnictwa.

W tym roku zaplanowano spotkanie autorskie z Izabelą Janiszewską – autorką kryminałów, dziennikarką prasową i telewizyjną, pracującą dla cenionych stacji i magazynów, w których realizowała reportaże, pisała teksty psychologiczne i przeprowadzała wywiady. Jest autorką programów reportażowych i talk-show, a także recenzentką scenariuszy filmowych.

Dodatkowo  zapraszamy do obejrzenia dwóch wywiadów Katarzyny Zwolińskiej z dr Joanną Stojer-Polańską i dr Renatą Sput na kanale YouTube (https://www.youtube.com/user/PWSZwRaciborzu/videos) .

Pierwsza rozmówczyni opowie nam o swojej najnowszej książce Przypadki kryminalne. Oblicza Dextera. Dyskusja nad sprawstwem, winą, karą pod red. nauk. J. Stojer-Polańskiej i Pauliny Wiśniewskiej.  Natomiast druga rozmowa będzie dotyczyć ostatniej publikacji dr Renaty Sput i dra Piotra Sputa Racibórz i ziemia raciborska w okresie wielkiej wojny 1914 – 1918,  wydanej nakładem Wydawnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Więcej szczegółów można znaleźć na plakatach Tygodnia Bibliotek 2022,

8-15 maja

na stronie internetowej biblioteki https://biblioteka.akademiarac.edu.pl/

Spotkanie autorskie online z Izabelą Janiszewską