Instytut Wzornictwa Przemysłowego posiada ponad 60-letnie doświadczenie w upowszechnianiu i zarządzaniu wzornictwem oraz rozwojem nowego produktu. Prowadzi projekty badawcze w zakresie wzornictwa i ergonomii. Jest jedyną w kraju instytucją o statusie jednostki naukowej oraz Centrum Badawczo – Rozwojowego, zajmującą się systemowo wzornictwem i prowadzącą działalność na rzecz poprawy – poprzez stosowanie wzornictwa – innowacyjności i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw.IWP jest strategicznym doradcą przedsiębiorstw, administracji publicznej, instytucji i projektantów w zakresie rozwoju wzornictwa i wprowadzania nowych produktów wzorniczych na rynek. Posiada własną bibliotekę i katalog on-line

Katalog i baza danych Biblioteki Politechniki Warszawskiej. Zbiory techniczne – architektura, automatyka i in.

Instytut Techniki Budowlanej

Podstawowym celem badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych w Instytucie Techniki Budowlanej od początku jego działalności było i jest zapewnienie jakości polskiego budownictwa oraz ochrona interesów użytkowników obiektów budowlanych. Instytut posiada bibliotekę i katalog on-line.

Warsztat Architekta – strona Izby Architektów RP. Jest obszernym źródłem danych prawnych oraz materiałów poszerzających kompetencje architektów. Książki, vademecum i przewodniki. Skupiając się na profesjonalnej edukacji, autorzy portalu oferują szkolenia on-line, dostęp do platformy szkoleniowej oraz materiały szkoleniowe. 

Architekci.pl – portal prezentujący aktualności ze świata architektury oraz odpowiedzi na pytania związane z problematyką prawną. Zawiera również ogłoszenia o prace, oferty, port folia i sklep.

Archirama – portal z różnorodnymi informacjami w postaci wiadomości o nowościach ze świata architektury, opisów innowacyjności oraz poradników projektowania. Serwis Archirama zawiera bogatą galerię inspiracji w postaci aranżacji wnętrz, rozwiązań budowlanych i projektów różnorodnych przedmiotów.

Architektura – Info to portal internetowy dla architektów. Ciekawe inicjatywy, projekty, informacje branżowe i firmowe. Realizacje i wizualizacje.    

Property Design

Strona internetowa, która składa się z działów takich jak: Plus architektura (wiadomości o projektantach, pracowniach i trendach), Architektura (artykuły o aranżacji biur, hoteli, centów handlowych i przestrzeni publicznej), Oko w oko (wiadomości wprost od architektów, samorządowców, inwestorów, wykonawców i dostawców) oraz W obiektywie, Eko trendy, Konkursy i przetargi a także Prawo i Dossier.

Bryla.pl

Serwis www o architekturze – projekty, budynki, architekci. Ciekawe inicjatywy, projekty, informacje branżowe i firmowe. Realizacje i wizualizacje. Blogi architektów.

Baza Instytutu Technik Badawczych

W bazie można znaleźć opisy bibliograficzne i pełne teksty różnych typów dokumentów, a przede wszystkim: Aprobaty Techniczne ITB, Europejskie Aprobaty Techniczne, Rekomendacje Techniczne ITB, artykuły z czasopism, w tym wszystkie naukowe artykuły opublikowane w kwartalniku Prace Instytutu Techniki Budowlanej w latach 1990 – 2013, książki i broszury, niepublikowane prace badawcze ITB oraz materiały informacyjne dotyczące Instytutu . Oprócz tego dostęp do katalogu bibliotecznego Biblioteki Instytutu Technik Badawczych.

infoArchitekta.pl – centrum informacji z dziedziny architektury, kultury i sztuki. W portalu znajdują się także prezentacja produktów skierowanych dla architektów oraz baza firm. Strona zapewnia dostęp do bibliotek CAD.

Archinea – portal poświęcony współczesnej architekturze prezentujący informacje o najnowszych inwestycjach realizowanych w Polsce oraz przedstawiający najciekawsze projekty polskich architektów. Zawiera zarówno szeroki dział dotyczący konkursów a także dział dla studentów z możliwością prezentacji prac dyplomowych.

Ronet – portal architektoniczny skupiający się w pierwszej kolejności na prezentowaniu różnorodnych konkursów dla architektów np. konkursy na projekt przestrzeni publicznej, konkury na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej. Na stronie dowiemy się także o wynikach konkursów, jak i znajdziemy informacje o wydarzeniach, przetargach, realizacjach projektów i odnajdziemy oferty pracy.

Architektura-Murator – serwis czasopisma o tej samej nazwie. Zawiera ponad 1000 artykułów a także zdjęcia i nagrania wideo. Portal dostępny w pełni bezpłatnie po rejestracji.

Sztuka Architektury – portal przekazujący obiektywne informacje dotyczące aktualności w światowej i polskiej architekturze. Witryna zawiera także sporo opinii, opisów technologii, informacji o przetargach i konkursach, a także oferty pracy.

Portal-Budowlany24.pl

Planujesz budowę domu, remont lub zakup mieszkania? Szukasz dobrego architekta lub producenta mebli? Interesuje Cię budowa pod klucz? Zapoznaj się z usługami firm z naszego katalogu. Jakie formalności należy spełnić? Sprawdź ofertę i wybierz usługę. Znajdź kontakt do firmy w naszej bazie portal-budowlany24.pl!

Archiweb.pl to portal poświęcony budownictwu, architekturze i dekoratorstwie. Adresowany do przedsiębiorców, instytucji, firm oraz osób prywatnych, które z powodów zawodowych czy osobistych, zainteresowane są branżą budowlaną w kraju.
W-A.PL – portal działający od 2002 roku. Wychodząc z informacjami po za architekturę, przekazuję informacje na temat designu i budownictwa. Portal zawiera dział Archi-inspiracje, konkursy, nagrody i oprogramowania. Poprzez stronę możliwy jest również dostęp do księgarni.
Medieval Heritage to strona poświęcona wszelkiego rodzaju zabytkom architektury: począwszy od zamków i kościołów poprzez klasztory, synagogi, meczety, miejskie mury obronne, mosty, budownictwo miejskie i wiejskie aż po kaplice, kurhany i starożytne ruiny. Ramy czasowe zawierają się od czasów prehistorycznych do schyłku średniowiecza, początku renesansu. Są one jednak dość płynne z racji choćby wielokrotnego przebudowywania większości obiektów przetrwałych z tamtych czasów. Podział zabytków na poniższej stronie opiera się na współczesnych granicach państwowych, z racji zbyt dużej zmienności granic na przestrzeni wieków.

BazTech

„Baza danych o zawartości polskich czasopism technicznych” BazTech jest bibliograficzno-abstraktową bazą danych rejestrującą artykuły z polskich czasopism z zakresu nauk technicznych oraz z wybranych czasopism z zakresu nauk ścisłych i ochrony środowiska. BazTech jest jednym z zasobów Wirtualnej Biblioteki Nauki.   

Espacenet jest systemem wyszukiwawczym Europejskiego Urzędu Patentowego umożliwiającym wyszukiwanie za pośrednictwem narodowych instancji tego systemu. Polska instancja umożliwia wyszukiwanie: danych bibliograficznych i opisów polskich wynalazków i wzorów użytkowych, dokumentacji patentowej EPO – tzw. „tłumaczeń na język polski” patentów ważnych na terytorium Polski, a ponadto – może stanowić punkt wyjścia do poszukiwań regionalnej i światowej dokumentacji patentowej (ponad – 70 mln. dokumentów), pochodzącej z przeszło 80 krajów i organizacji udzielających prawa wyłączne.

Urząd Patentowy RP udostępnia użytkownikom informacji patentowej serwis internetowy o nazwie Serwer Publikacji. W serwisie, w cyklach miesięcznych, w terminie do 7 dni od dnia ogłoszenia w oficjalnym wydawnictwie Urzędu Patentowego RP – w Wiadomościach Urzędu Patentowego (WUP), ukazują się pełne teksty wydawanych przez UPRP: polskich opisów patentowych, polskich opisów ochronnych wzorów użytkowych, polskich opisów ochronnych wzorów przemysłowych oraz tłumaczeń na język polski patentów europejskich obowiązujących na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Dokumenty te udostępniane są w formacie PDF.

arXiv to portal gromadzący artykuły i książki elektroniczne z zakresu fizyki, matematyki, informatyki, biologii kwantytatywnej oraz statystyki. Serwisem zarządzają pracownicy biblioteki Cornell University.

Portal BazTOL „Polskie zasoby sieciowe z zakresu nauk technicznych.” BazTOL to dziedzinowy przewodnik po zasobach sieciowych o kontrolowanej jakości (subject gateway). W portalu zgromadzone są opisy (wraz z aktualnymi adresami internetowymi) polskich publikacji naukowych, baz danych, witryn i serwisów zamieszczonych w sieci. Zasoby BazTOL tematycznie związane są z naukami technicznymi i ukierunkowane na dziedziny związane z obszarem zainteresowań akademickich.

TradePub.com to anglojęzyczny serwis zawierający informację o zasobach internetowych z dziedziny inżynierii, matematyki i informatyki. Zgromadzono w nim odnośniki do wartościowych artykułów, książek, witryn internetowych, danych przemysłowych, raportów badawczych, prac doktorskich oraz materiałów szkoleniowych. TradePub.com jest najbardziej zaawansowanym repozytorium treści dla profesjonalistów w ponad 33 branżach, z szerokim zasięgiem obejmującym 1000 witryn partnerów B2B na całym świecie.

World Scientific

Wydawnictwo oferuje dostęp do spisów treści i streszczeń z ok. 90 tyt. czasopism naukowych i innych publikacji. Dziedziny prezentowane to: chemia, informatyka, matematyka, ekonomia, fizyka, nauki techniczne, medycyna, nauki społeczne.

AlphaGalileo

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zawarło z Fundacją AlphaGalileo umowę dotyczącą rocznej subskrypcji, która umożliwi wszystkim instytucjom naukowym w Polsce prowadzącym działalność badawczą, bezpłatny dostęp do serwisu internetowego AlphaGalileo. Fundacja AlphaGalileo prowadzi niezależny europejski serwis internetowy, gromadzący informacje o badaniach i osiągnięciach naukowych, z którego korzysta ponad 7000 dziennikarzy z 85 państw. Informacje dostępne w serwisie pochodzą od ponad 1700 instytucji, w tym tak znaczących jak Europejska Agencja Kosmiczna, Europejskie Obserwatorium Południowe, Max-Planck-Gesellschaft, Particle Physics and Astronomy Research Council i in.

​bioRxiv stanowi repozytorium preprintów (artykuły naukowe przed procesem recenzji) z dziedziny nauk przyrodniczych. Autorzy mogą umieszczać w serwisie swoje teksty w wersji preprint, zarówno przed przesłaniem ich do wydawcy, jak i po wysłaniu, ale przed otrzymaniem informacji o akceptacji artykułu. Udostępnienie tekstu umożliwia podzielenie się z innymi naukowcami najnowszymi wynikami badań, a także otrzymanie na ich temat opinii przed rozpoczęciem procesu wydawniczego. Po opublikowaniu danego artykułu w czasopiśmie, bioRxiv automatycznie uzupełnia preprint o link do wersji wydawcy.

Frontiers Wydawca recenzowanych czasopism naukowych w otwartym dostępie, obejmująca tematykę dyscyplin z zakresu nauki, technologii i medycyny. Wszystkie czasopisma Frontiers są publikowane na licencji Creative Commons Attribution License (CC BY).

Intech Open

Intech jest pionierem i jednym z największych na świecie multidyscyplinarnym wydawnictwem Open Access. Oferuje dostęp do książek z dziedziny nauki, technologii i medycyny.

Podstawowym przedmiotem publikacji Wydawnictwa Intech jest obecnie technika i energetyka, ale kolekcje są stale poszerzane o nowe dyscypliny naukowe, przede wszystkim medycynę i nauki o zdrowiu.

Sterowniki.pl Sp. z o.o.

Portal sterowniki.pl to specjalistyczny serwis branżowy poświęcony tematyce sterownia w automatyce przemysłowej. Adresowany jest zarówno do praktyków i teoretyków, do profesjonalistów i entuzjastów.

Roborepo

Repozytorium Robotyki to unikatowe kompendium, dostępne powszechnie i bezpłatnie. W zdigitalizowanej formie udostępnione są tam zgromadzone w Łukasiewicz – PIAP prace naukowe, badawcze i rozwojowe z zakresu robotyki oraz obszarów pokrewnych, takich jak automatyka, pomiary, sztuczna inteligencja, rozpoznawanie obrazów, przetwarzanie mobilne itp. Korzystający z repozytorium mają również dostęp do raportów z badań, czasopism, opisów projektów urządzeń oraz elementów robotycznych, a ponadto do bogatych zasobów biblioteki instytutu Łukasiewicza.

Hindawi Publishing

Hindawi jest szybko rozwijającym się wydawnictwem, które publikuje czasopisma Open Access. Zakres tematyczny obejmuje większość dyscyplin naukowych, takich jak: fizyka, biologia, chemia, medycyna, energetyka czy nauki społeczne.

Institute of Physics (IOPscience) 

Baza zawiera czasopisma i książki z zakresu fizyki, elektroniki, nanotechnologi, informatyki, chemii, ochrony środowiska i dziedzin pokrewnych.

IOP Publishing prowadzi ścisłą współpracę z wieloma wiodącymi instytucjami na świecie prowadzącymi badania naukowe, np:  International Atomic Energy Agency, European Physical Society, London Mathematical Society, Japan Society of Fluid Dynamics itd., co pozwala na opublikowanie w bazie najnowszych wyników badań, stanowiących rzetelne źródło informacji.

Otwarte Zasoby Edukacyjne Politechniki Wrocławskiej 

Frontiers Journals

Frontiers Journals, uruchomiona przez Higher Education Press (HEP) w 2006 roku, to angielska seria czasopism akademickich, która składa się z 28 czasopism obejmujących rozległe obszary tematyczne. Jej celem jest budowanie światowej klasy marki akademickiej i odzwierciedlanie niezwykłych osiągnięć badawczych na całym świecie.

The Polish Digital Mathematics Library (DML)

Pełnotekstowa baza danych, przechowująca bieżące i archiwalne artykuły z polskich czasopism matematycznych. Baza należy do Wirtualnej Biblioteki Nauki.   

Kujawsko – Pomorska Biblioteka Cyfrowa z kolekcją z zakresu m.in. matematyki, informatyki, ekonomii.

Wrocławski Portal Matematyczny matematyka.wroc – witryna dla nauczycieli i uczniów wszystkich typów szkół popularyzująca matematykę.

Matematyka.net

Polski Portal Matematyczny. Biogramy matematyków, zadania z analizy matematycznej i algebry liniowej. Inne działy: funkcje, ciągi, teoria granic, geometria, pochodne i całki.

Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk – wydawnictwa z zakresu matematyki w wersji online.