Biblioteka PWSZ w Raciborzu informuje, że w ramach Tygodnia Bibliotek 2021 otrzymała bezpłatny dostęp testowy do multiwyszukiwarki naukowej EDS. EBSCO.

Wraz z połączeniem treści i technologii, EBSCO Discovery Service (EDS) zapewnia dostęp do całej kolekcji biblioteki dzięki najbardziej trafnym i precyzyjnym wynikom wyszukiwania.

EDS zapewnia potężne możliwości wyszukiwania w bogatej i zróżnicowanej kolekcji zasobów informacyjnych instytucji. EDS wspiera przeszukiwanie zawartości z pełnotekstowych baz danych, baz danych cytowań i zbiorów treści, takich jak katalogi biblioteczne i inne cyfrowe kolekcje zarządzane lokalnie. Zintegrowane wyszukiwania uzyskuje się dzięki kompilacji i indeksowaniu metadanych z różnych źródeł treści do ujednoliconej, wstępnie indeksowanej platformy wyszukiwania, która gwarantuje wyjątkowo szybki dostęp do informacji dla użytkownika końcowego.

Dostęp do multiwyszukiwarki jest aktywny ze strony https://biblioteka.akademiarac.edu.pl/2021/05/07/dostep-testowy-do-multiwyszukiwarki-naukowej-eds-ebsco/od 10.05.2021 – 31.12.2021 r.

Z wymienionej narzędzia użytkownicy mogą korzystać spoza sieci PWSZ w Raciborzu poprzez zdalny dostęp VPN. Wszelkie informacje dotyczące usługi  VPN można uzyskać na stronie internetowej https://biblioteka.akademiarac.edu.pl/zdalny-dostep-do-e-zasobow-spoza-sieci-pwsz-w-raciborzu/

Osoby zainteresowane uruchomieniem zdalnego dostępu do zbiorów elektronicznych proszone są wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz przesłanie formularza na skrzynkę e-mailową biblioteka@pwsz.raciborz.edu.pl 

Biblioteka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

ul. Słowackiego 55,

47-400 Racibórz

tel. 32 415 50 20 wew. 120

e-mail: biblioteka@pwsz.raciborz.edu.pl