Biblioteka PWSZ w Raciborzu informuje, że w ramach Tygodnia Bibliotek 2020 otrzymała bezpłatny dostęp testowy do bazy z zakresu nauk historycznych – Historical Abstracts with Full Text EBSCO.

Baza Historical Abstracts with Full Text indeksuje artykuły historyczne z ponad 2.300 czasopism naukowych w ponad 40 językach z archiwami od 1863 roku. Zawiera opisy bibliograficzne książek, dysertacje i rozprawy oraz informacje z dziedzin pokrewnych jak archeologia, antropologia i socjologia. Baza obejmuje ponadto kolekcję ponad 540 pełnotekstowych czasopism i ponad 140 książek. Baza jest autorytatywnym źródłem informacji z zakresu historii świata począwszy od XV wieku do czasów współczesnych.

Tematyka bazy obejmuje: historię świata, historię wojskową, historię edukacji, rolę kobiet w historii i wiele innych tematów istotnych z punktu widzenia studiów i badań w zakresie historii.

Dostęp do bazy jest aktywny ze strony https://biblioteka.akademiarac.edu.pl/2020/05/07/dostep-testowy-do-bazy-historical-abstracts-with-full-text/ od 08.05.2020 – 30.06.2020 r.

Z wymienionych baz użytkownicy mogą korzystać spoza sieci PWSZ w Raciborzu poprzez zdalny dostęp VPN.

Osoby zainteresowane uruchomieniem zdalnego dostępu do zbiorów elektronicznych proszone są wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz przesłanie formularza na skrzynkę e-mailową biblioteka@pwsz.raciborz.edu.pl

Wszelkie informacje dotyczące usługi  VPN można uzyskać na stronie internetowej https://biblioteka.akademiarac.edu.pl/zdalny-dostep-do-e-zasobow-spoza-sieci-pwsz-w-raciborzu/

Biblioteka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

ul. Słowackiego 55,

47-400 Racibórz

e-mail: biblioteka@pwsz.raciborz.edu.pl