​Biblioteka zaprasza do lektury najnowszej książki pana Edwarda Traki Od strzechy do Parkietu Księga pamiątkowa Koziarni-Ćwierci.

Autor jest absolwentem kierunku historia, rocznik ’62  Studium Nauczycielskiego w Raciborzu. Przekazując nam książkę, pan Edward nie omieszkał wspomnieć o swoim dwuletnim pobycie w naszym mieście i uczelni, stanowiącej ważny punkt na jego ścieżce rozwoju kariery naukowej i zawodowej nauczyciela. Po jej ukończeniu, kontynuował studia  w Wyższej Szkole Pedagogiczne w Opolu, a w następnych latach obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Pan dr Edward Traka urodził się w Koziarni, we wsi położonej w województwie podkarpackim, z którą od zawsze mocno jest związany.

Książka to ciekawa pozycja z kręgu literatury regionalnej, opisująca dzieje Koziarni i okolicznych wsi oraz losy jej mieszkańców.

Aktualnie mówi o sobie – jestem emerytowanym nauczycielem historii.

W Zbiorczej Szkole Gminnej w Olszance, której był wieloletnim pracownikiem współtworzył Izbę Tradycji i Pamięci Narodowej. Jest wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich i Klubu Literackiego “Brzeg”.

Edward Traka – Od strzechy do Parkietu Księga pamiątkowa Koziarni-Ćwierci, Opole 2022