Czytelnicy Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu już po raz kolejny wzięli udział w akcji „Wymień karę na karmę”. Akcja ta, organizowana w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, to szansa dla spóźnialskich i ociągających się studentów z terminowym zwrotem książek. Studenci pochłonięci nauką – w ferworze zaliczeń i pisania prac dyplomowych – zapomnieli o obowiązku zwrotu wypożyczonych książek w terminie. Przynosząc do biblioteki karmę dla zwierząt mogą swoje zaległości anulować i przy okazji wesprzeć bezdomne zwierzęta, będące pod opieką raciborskiego schroniska. Popularność i entuzjastyczne przyjęcie, z jakim spotkał się ten pomysł w poprzednich latach, zachęcił bibliotekarzy do powtórzenia akcji.

Pozyskana w ramach akcji karma została przekazana przez pracowników i studentów PWSZ do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Raciborzu. Dla studentów była to również rzadka okazja do zwiedzenia schroniska, zapoznania się z pracą opiekunów zwierząt i zachęta do kontynuowania podobnych akcji.