„Wymień karę na karmę” – studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu wsparli schronisko dla zwierząt

Czytelnicy Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu już po raz trzeci wzięli udział w akcji „Wymień karę na karmę”. Akcja to szansa dla spóźnialskich i ociągających się z terminowym zwrotem książek studentów, którzy pochłonięci nauką – w ferworze zaliczeń i pisania prac dyplomowych – zapomnieli o obowiązku zwrotu wypożyczonych książek w terminie. Przynosząc do biblioteki karmę dla zwierząt mogą swoje zaległości anulować i przy okazji wesprzeć bezdomne zwierzęta, będące pod opieką raciborskiego schroniska. Popularność i entuzjastyczne przyjęcie, z jakim spotkał się ten pomysł w poprzednim roku, zachęcił bibliotekarzy do powtórzenia akcji. Tym razem udało się zebrać aż 30 kg karmy. Pozyskana w ramach akcji karma została przekazana do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Raciborzu.