Biblioteka PWSZ w Raciborzu informuje, że zakupiła dostęp do Multimedialnej Biblioteki Cyfrowej EBOOKPOINT BIBLIO Grupy Helion S.A.

Multimedialna biblioteka cyfrowa ebookpoint BIBLIO powstała w 2014 roku jako odpowiedź na dynamiczne zmiany, jakie zaszły na rynku książki. Ebookpoint BIBLIO to nowoczesna biblioteka dostępna w internecie poprzez witrynę lub aplikację mobilną. Grupa Helion, której częścią jest BIBLIO, stworzyła bibliotekę, której celem jest zaspokajanie potrzeb każdego typu czytelnika – zarówno lubiącego czytać ebooki, jak i słuchającego audiobooków, a także samouka korzystającego z kursów internetowych w formie video.

Tematyka bazy obejmuje: biznes i ekonomię, informatykę, technikę i mechanikę, nauki przyrodnicze, nauki społeczne, prawo, kulturę i sztukę, edukację, psychologię, historię, języki obce, literaturę beletrystyczną, sport, turystykę, literaturę specjalistyczną i wiele innych.

Dostęp do biblioteki cyfrowej jest aktywny ze strony https://biblio.ebookpoint.pl/  

Z multimedialnej biblioteki cyfrowej użytkownicy mogą korzystać z dowolnego miejsca (z dostępem do Internetu), po zarejestrowaniu się przy użyciu adresu uczelnianej poczty elektronicznej. Po dokonanych czynnościach rejestracyjnych, można zalogować się do systemu w celu złożenia zamówienia na wyszukaną pozycję (kliknij przycisk Zamów w bibliotece). O dostępie do złożonych zamówień na książki decyduje Dyrekcja biblioteki.

Ważne!

Używaj wyłącznie adresu uczelnianej poczty elektronicznej

Wykładowcy

imie.nazwisko@pwsz.raciborz.edu.pl

Studenci

numer_albumu@student.pwsz.raciborz.edu.pl

Wszelkie informacje dotyczące multimedialnej biblioteki cyfrowej można uzyskać na stronie internetowej https://biblioteka.akademiarac.edu.pl/ebookpoint-biblio/

Biblioteka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

ul. Słowackiego 55,

47-400 Racibórz

tel.: (32) 415 50 20 wew. 120

e-mail: biblioteka@pwsz.raciborz.edu.pl   

EBOOKI

AUDIOBOOKI

KURSY VIDEO

Ebookpoint BIBLIO to serwis działający na zasadach tradycyjnej biblioteki, przeniesionej do sieci. Bazuje na ofercie znanych wydawnictw, w tym na wyłączność marek Grupy Helion, ale także małych, niszowych wydawców.

BIBLIO to zbiór literatury zarówno specjalistycznej, edukacyjnej, jak i beletrystycznej, popularnej, poradników, przewodników i wielu więcej – na bieżąco uzupełniany o nowości w dniu ich wydania. BIBLIO służy poszerzaniu kompetencji zawodowych i zdolności technicznych, ponadto skierowane jest do czytelników chcących zgłębiać swoje prywatne pasje i zainteresowania poprzez dostęp do literatury.

Dzięki ebookpoint BIBLIO masz dostęp do ponad 32 tys. pozycji w trzech formatach: ebooki, audiobooki, kursy video.

Wystarczy dostęp do internetu, aby móc korzystać bez ograniczeń 24/7 z biblioteki ebookpoint BIBLIO. Niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie będziesz, nie stracisz możliwości dostępu do literatury – wszystko dzięki intuicyjnemu panelowi użytkownika na Twoim komputerze oraz nowoczesnej aplikacji mobilnej.

Witamy ebookpoint BIBLIO – Multimedialnej bibliotece cyfrowej. To usługa dopasowana do Twoich potrzeb. Korzystając z literatury specjalistycznej i edukacyjnej, zdobędziesz wiedzę potrzebną na studiach oraz w pracy zawodowej. Dzięki dostępowi do beletrystyki, literatury podróżniczej i historycznej oraz tej z obszaru kultury i sztuki będziesz mógł pielęgnować swoje pasje i zainteresowania czytelnicze w formie, jaka Ci odpowiada. BIBLIO zapewnia trzy formaty do wyboru: ebooki, audiobooki, ale również kursy video. Wszystkie funkcje w jednej usłudze. Potrzebny Ci tylko dostęp do internetu, żeby móc cieszyć się funkcjonalnością ebookpoint BIBLIO. Nowoczesna aplikacja oraz intuicyjny wygląd panelu użytkownika na Twoim komputerze usprawnią codzienne korzystanie z Twojej multimedialnej biblioteki cyfrowej.

 

Rejestracja 

Po wejściu na stronę https://biblio.ebookpoint.pl/ należy kliknąć w prawym górnym roku przycisk „ZALOGUJ SIĘ”, a następnie kliknąć w lewym dolnym rogu „ZAREJESTRUJ SIĘ”. Wypełniamy formularz rejestracyjny wpisując swoje dane, uczelniany email (tę czynność wykonuje się tylko raz). Po wypełnieniu formularza, zaloguj się na swoją pocztę elektroniczną. Odbierz maila od ebookpoint BIBLIO i kliknij w link potwierdzający rejestracje. Jest to konieczne, by móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności platformy. Od teraz możesz  wypożyczać ulubione ebooki, audiobooki i kursy video. 

Zamawianie publikacji 

Z multimedialnej biblioteki cyfrowej użytkownicy mogą korzystać z dowolnego miejsca (z dostępem do Internetu), po zarejestrowaniu się przy użyciu adresu uczelnianej poczty elektronicznej. Po dokonanych czynnościach rejestracyjnych, można zalogować się do systemu w celu złożenia zamówienia na wyszukaną pozycję (kliknij przycisk Zamów w bibliotece). O dostępie do złożonych zamówień na książki decyduje Dyrektor Biblioteki PWSZ w Raciborzu.

Ważne!

Używaj wyłącznie adresu uczelnianej poczty elektronicznej

Wykładowcy i pracownicy

imie.nazwisko@pwsz.raciborz.edu.pl

Studenci

numer_albumu@student.pwsz.raciborz.edu.pl

INSTRUKCJA. JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ W EBOOKPOINT BIBLIO?