Biblioteka PWSZ w Raciborzu informuje, że otrzymała bezpłatny i nieorganiczny dostęp testowy do baz MEDLINE® with Full Text i CINAHL® Full Text firmy EBSCO.

MEDLINE® with Full Text jest pełnotekstową bazą z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu ochrony zdrowia, nauk przedklinicznych i wielu innych. Baza zawiera archiwa artykułów pełnotekstowych od 1936 roku i jest autorytatywnym narzędziem badawczym w zakresie literatury medycznej.

CINAHL® with Full Text jest bazą pełnotekstową z zakresu pielęgniarstwa i nauk pokrewnych i zawiera pełny tekst ponad 600 czasopism. Dodatkowo oferuje dostęp do książek z zakresu ochrony zdrowia, dysertacje z zakresu pielęgniarstwa, wybrane materiały konferencyjne, standardy opieki, programy do celów edukacyjnych, materiały audiowizualne i rozdziały książek.

Dostęp do baz jest aktywny ze strony MEDLINE® with Full Text https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=ns193315&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=mnh od CINAHL® with Full Text https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=ns193315&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=c8h 26.10.2020 – 31.12.2020 r.

Z wymienionych bazy użytkownicy mogą korzystać spoza sieci PWSZ w Raciborzu poprzez zdalny dostęp VPN https://biblioteka.akademiarac.edu.pl/zdalny-dostep-do-e-zasobow-spoza-sieci-pwsz-w-raciborzu/

Osoby zainteresowane uruchomieniem zdalnego dostępu do zbiorów elektronicznych proszone są wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz przesłanie formularza na skrzynkę e-mailową biblioteka@pwsz.raciborz.edu.pl

 

Biblioteka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

Słowackiego 55,

47-400 Racibórz

tel.: (32) 415 50 20 wew. 152

e-mail: biblioteka@pwsz.raciborz.edu.pl