Art & Architecture Source to bogata baza pełnotekstowa z dziedziny architektury i sztuki przeznaczona na potrzeby różnych użytkowników – architektów, badaczy sztuki, artystów i studentów. Zawiera abstrakty i pełne teksty wiodących czasopism naukowych, popularno-naukowych, książek oraz publikacji branżowych. 

Tematyka bazy obejmuje: architekturę i historię architektury, projektowanie wnętrz, projektowanie terenów zielonych, wzornictwo przemysłowe, sztukę i historię sztuki, fotografię, grafikę, sztukę współczesną, archeologię, projektowanie kostiumów, rękodzieło, sztukę użytkową i sztukę ludową, sztukę i produkcję filmową i telewizyjną, muzealnictwo, malarstwo, sztukę drukarską, rzeźbę, projektowanie mody, materiały wideo i wiele innych.

Literary Reference Center Plus to obszerna pełnotekstowa baza literacka, zawiera szerokie spektrum informacji z prac encyklopedycznych, książek, czasopism literackich i innych źródeł na temat tysięcy autorów i ich prac. 

Baza obejmuje pełne teksty  streszczeń i przeglądów dzieł literackich, artykułów i esejów z zakresu krytyki literackiej, biografii autorów, czasopism literackich,  recenzji książek, wierszy i poematów klasycznych i współczesnych, opowiadań,  wywiadów z autorami, książek klasycznych i wiele innych publikacji. Ponadto zawiera  publikacje encyklopedyczne m.in. w zakresie dramatu, poezji, literatury religijnej, literatury dziecięcej i innych dziedzin. 

Baza SPORTDiscus with Full Text jest najobszerniejszym autorytatywnym źródłem informacji z zakresu sportu i medycyny sportowej i zawiera 660 czasopism pełnotekstowych.  W bazie znajdują się również książki, monografie, rozdziały książek i materiały konferencyjne. 

Tematyka bazy obejmuje specjalności kliniczne jak ortopedia oraz wiele innych jak:
zdrowie fizyczne, edukacja, fizjoterapia, żywienie, studia trenerskie, kinezjologia, wychowanie fizyczne, psychologia w sporcie.

 

Dostęp jest aktywny od 15.05-15.07.2017 r.

Więcej informacji w Ośrodku Informacji Naukowej Biblioteki PWSZ

tel. 32 415-50-20 wew. 172