Kliknij

DARY OD MUZEUM HISTORII POLSKI W WARSZAWIE

Biblioteka PWSZ w Raciborzu otrzymała cenne zbiory: katalog wystawy” Jan Karski. Człowiek wolności” oraz filmy DVD od Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Kliknij

Katalog wystawy prezentuje postać Jana Karskiego, jego młodość w rodzinnej Łodzi, studia, czas wojny, kiedy podjął próbę poinformowania świata o zagładzie Żydów i jego działalność powojenną. Elektroniczna wersja katalogu dostępna po kliknięciu na okładkę.

Kliknij

„Jan Karski i jego czasy” DVD

Interdyscyplinarny pakiet edukacyjny „Jan Karski i jego czasy” pokazuje szeroki kontekst działalności emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego. W pakiecie znaleźć można zarówno materiały źródłowe (dokumenty, zdjęcia) i uzupełniające (fragmenty książki Tajne państwo Jan Karskiego), jak i gotowe propozycje scenariuszy lekcji multimedialnych z wykorzystaniem materiałów dostępnych w pakiecie. Elektroniczna wersja pakietu dostępna po kliknięciu na okładkę.

„Posłaniec z piekła. Historia Jana Karskiego” DVD

Obejrzyj pasjonującą historię Jana Karskiego, którą wziął na warsztat twórca kultowych amerykańskich komiksów „X-Men”, „Batman”, rysownik Neal Adams. Nowatorska forma animowanego komiksu łączy w sobie elementy kreskówki, kroniki filmowej i fotografii. Głosu Janowi Karskiemu użyczył znakomity Maciej Stuhr.