Biblioteka ANS w Raciborzu informuje, że otrzymała bezpłatny i nieograniczony dostęp testowy do bazy CINAHL® Ultimate firmy EBSCO.

CINAHL Ultimate jest najobszerniejszą bazą pełnotekstową z zakresu pielęgniarstwa. Obejmuje takie dziedziny jak: pielęgniarstwo, biomedycynę, bibliotekoznawstwo z zakresu nauk o zdrowiu, medycynę alternatywną i 17 pokrewnych nauk o zdrowiu. Baza indeksuje ponad 5.500 i zawiera ponad 7 milionów rekordów z archiwami od 1937 roku. W bazie znajduje się pełny tekst ponad 900 czasopism non-open access, indeksowanych w CINAHL z archiwami od 1937 roku.

Dostęp do bazy jest aktywny ze strony https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=cul od 12.04.2023 r. do 12.06.2023 r.

Z wymienionej bazy użytkownicy mogą korzystać spoza sieci PWSZ w Raciborzu poprzez zdalny dostęp VPN https://biblioteka.akademiarac.edu.pl/zdalny-dostep-do-e-zasobow-spoza-sieci-pwsz-w-raciborzu/

Osoby zainteresowane uruchomieniem zdalnego dostępu do zbiorów elektronicznych proszone są wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz przesłanie formularza na skrzynkę e-mailową biblioteka@akademiarac.edu.pl

 

Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu
ul. Akademicka 1,
47-400 Racibórz
tel.: (32) 415 50 20 wew. 120
e-mail: biblioteka@akademiarac.edu.pl