​Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu, informuje że  uruchomiła nową e-usługę „Wypożyczalnia e-booków”.

E-booki, czyli książki elektroniczne cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród studentów, jak i pracowników Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu, ponieważ ich format pozwala na swobodne skorzystanie z nich na dedykowanych czytnikach, smartfonach, tabletach oraz komputerach, bez względu na czas i przestrzeń. W związku z tym, w celu zapewnienia właściwego zarządzania procesem udostępniania tego typu dokumentów, multiwyszukiwarka INTEGRO została rozbudowana o nową e-usługę „Wypożyczalnia e-booków”

Moduł ten umożliwia pełną obsługę, tj. wypożyczenia i zwroty dokumentów elektronicznych w formatach PDF, EPUB, MOBI, w sposób zbliżony do obsługi dokumentów tradycyjnych. Czytelnicy w zależności od wybranego formatu mogą korzystać z dokumentów z poziomu katalogu INTEGRO dzięki wbudowanemu viewerowi do przeglądania plików PDF lub otrzymują je na wskazanego emaila.

 

Zachęcamy także do korzystania z pełnotekstowych baz danych i platform książek elektronicznych (5 478 841 egz.). Czytelnik naszej biblioteki ma możliwość przeszukiwania zasobów lokalnego katalogu biblioteki z zastosowaniem wyszukiwania pełnotekstowego w Academice, Ariancie, Bibliotece Cyfrowej Wyższej Szkoły Bankowej, Bibliotece Nauki, Dolnośląskiej Bibliotece Cyfrowej, Ibuku Librze, Kujawsko-Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej, Podkarpackiej Bibliotece Cyfrowej, RCIN (Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych), Repozytorium Centrum Otwartej Nauki, Repozytorium Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Repozytorium UPH w Siedlcach, Śląskiej Bibliotece Cyfrowej oraz serwisu Wolne Lektury.