Instytut Kultury Fizycznej i Zdrowia oraz Biblioteka ANS w Raciborzu informuje, że zakupiono dostęp do atlasu anatomicznego 3D Organon Anatomy.

 

3D Organon jest wielokrotnie nagradzaną platformą, która ułatwia przyspieszone uczenie się i nauczanie w zakresie nauk medycznych i anatomii, m.in. na urządzeniach stacjonarnych. Umożliwia wizualizację układu kostnego, mięśni, naczyń, nerwów i innych narządów w 3D. Aplikacja zawiera obszerną bazę wiedzy na temat definicji anatomicznych z terminologią opartą na oficjalnej Terminologii Anatomica.

3D Organon jest używany przez setki wiodących uniwersytetów i szpitali na całym świecie. Jest rekomendowany przez wiodące publikacje dotyczące przyszłości nauki, edukacji i medycyny, takie jak Huffington Post, Scimex, SBS, Futurism i wiele innych. Wersja 3D Organon w wirtualnej rzeczywistości była prezentowana w przemówieniach przewodnich Cher Wang, przewodniczącej HTC, na MWC 2019 oraz Marka Zuckerberga, współzałożyciela i dyrektora generalnego Facebooka na konferencji OC3.

Wykupiona licencja subskrypcyjna zapewnia pełny dostęp do wszystkich układów ciała, anatomii mikroskopowej, czynności ciała, interaktywnych quizów, mapowania kości, obrazów zwłok, tworzenia zdalnych sesji sieciowych i wielu innych funkcji.

Na użytek prowadzonych zajęć z anatomii na kierunku wychowanie fizyczne oraz pielęgniarstwo, zostało zakupionych 50 licencji.

Z bazy również można skorzystać w Ośrodku Informacji Naukowej w godzinach pracy Biblioteki po wcześniejszym zgłoszeniu chęci skorzystania z niej.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących bazy, wejdź na stronę https://biblioteka.akademiarac.edu.pl/3d-organon-anatomy/

 

Instytut Kultury Fizycznej i Zdrowia w Racibórz

ul. Akademicka 1,

47-400 Racibórz

tel.: (32) 415 50 20 wew. 245

e-mail: ikfiz@akademiarac.edu.pl

 

Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu

ul. Akademicka 1,

47-400 Racibórz

tel.: (32) 415 50 20 wew. 120

e-mail: biblioteka@akademiarac.edu.pl

Z bazy można korzystać w Ośrodku Informacji Naukowej w godzinach pracy Biblioteki po wcześniejszym zgłoszeniu chęci skorzystania z niej. 

 

Na użytek prowadzonych zajęć z anatomii na kierunku wychowanie fizyczne oraz pielęgniarstwo, zostało zakupionych 50 licencji.