W Bibliotece PWSZ gościliśmy studentkę Judytę Staniczek, laureatkę konkursu „Lady D.” ( Lady Disabled – Dama Niepełnosprawna). Konkurs „Lady D.” organizowany jest od 2002 roku przez  Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Parlamentarną Grupę Kobiet. Jego celem jest  uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego oraz promowanie ich postaw. W tym roku – za sprawą Poseł na Sejm Janiny Okrągły – odbył się po raz pierwszy na Opolszczyźnie. Zgłoszono do niego 37 kobiet. Spośród nich 20-osobowa kapituła wytypowała zwyciężczynie poszczególnych kategorii, które zostaną zgłoszone do etapu ogólnopolskiego.

W kategorii „Dobry Start” zwyciężyła Judyta Staniczek, która pomimo choroby realizuje cele, które stawia sobie każdy młody człowiek. By móc studiować na uczelni dostosowanej do potrzeb osób jeżdżących na wózku, zdecydowała się na wyjazd 200 km od domu i zamieszkanie w akademiku. Pani Judyta jest wolontariuszką „Szlachetnej Paczki”, redaktorką tekstów do „Gazety Studenckiej” oraz uczęszcza na zajęcia grupy wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Bierze udział w projekcie „wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”.

Materiał nagrany przez TVP Opole w Bibliotece PWSZ można zobaczyć po kliknięciu na logo TVP3.